منتو دکور

لرنو وب

منتوشاپ

مرجع آتلیه عروس و آرایشگاه عروس و تشریفات مجالس

منتو ودینگ مرجع تخصصی : آرایشگاه عروس , آتلیه عروس , تشریفات مجالس (جدیدترین مطالب تخصصی در این زمینه را در این سایت بخوانید)

منتو ودینگ همراه و مرجعی حرفه ای در کنار شما در زمینه مقالات تخصصی در ارتباط با آتلیه عروس , آرایشگاه عروس , تشریفات مجالس و کلیه خدمات مورد نیاز جهت برگزاری مراسم عروسی.

تشریفات مجالس

این وبسایت با بانک مقالاتی کامل در مورد آتلیه عروس , آرایشگاه عروس ,تشریفات مجالس و ... همچنین ویدئوهایی آموزشی برای انتخاب بهتر شما در بهترین شب زندگیتان شما راهمراهی میکند.

در روز عروسی شما در کل روز در مرکز توجه همه قرار دارید و هر کدام از میهمان هایتان در مورد شما نظری می دهند پس شما باید از همه لحاظ مانند لباس عروس ، تور روی سر،دسته گل تان (که در معرض توجه همه می باشد) تا  آرایش تان که از همه مهم تر است؛ بهترین باشید .برگزاری مراسم و نوع و کیفیت مراسم ازدواج و پوشش عروس و داماد و تشریفات مجالس به فرهنگ و آداب جامعه بستگی دارد. امروزه لباس توری و سپید رنگ در بسیاری از کشورها مرسوم است. اگر در مرحله خرید لباس عروس هستید،حتمابا سر زدن بهمزون های مختلف متوجه شده‌اید که پارچه های مختلفی برای دوختن لباس عروس به کار می روند.

آرایشگاه عروس

در هر صورت در انتخاب این لباس دقت کنید زیرا در آینده با دیدن فیلم و عکس عروسیتان از انتخاب لباستان پشیمان نشوید. انواع جنس پارچه های مناسب لباس عروس عبارت است از : پارچه ابریشمی گل برجسته,جنس شیفون,جنس کرپ,جنس ساتن دوشس.نحوه آرایشتان در شب عروسی نیز به بهتر شدن شما و لباستان راطه مستقیم دارد پس در انتخاب سبک آن دقت زیادی داشته باشید.آرایش عروسی شما نقش بسیار مهمی را در تعریف دیگران از شما دارد.البته دیگر ملزومات مانند تاج تور، دسته گل و  لباس عروس نیز در این که بهتر به نظر بیایید و بدرخشید بی تاثیر نیستند.یک آرایشگاه عروس حرفه ای را انتخاب نمایید و از چند ماه قبل هر بار نزد وی رفته و از او بخواهید آرایشتان کند.

مواردی که برای انتخاب سبک آرایشتان باید در نظر داشته باشید عبارتند از : رنگ پوست,حالت گونه هایتان,چشم,ابروهاو... .آتلیه عروس نیز قسمت بسیار مهمی از مراسم شماست زیرا تمام لحضاتی که شما ماه ها برا آن زحمت کشیده اید را به تصویر میکشد.پس در انتخاب آن وسواس به خرج دهید.آتلیهٔ عروس یک فضای کاری جهت عکاسی عروس است که با فراهم آوردن نیازهای اولیهٔ عکاس،فرآیند عکسبرداری را ساده و متمرکز می‌کند.

آتلیه عروس

آتلیه ممکن است خصوصی و یا متعلق به شرکت خاصی باشد. در انتخاب آتلیه مواردی هست که باید در نظر داشت : از دوستان و آشناها بخواهید که آتلیه هایی که از آنها تجربه مثبتی دارند به شما معرفی کنند.از آرایشگاه ها بخواهید تا آتلیه های حرفه ای و خوب را که با هم همکاری دارند به شما معرفی کنند.

به آتلیه عروس بروید و نمونه های ژورنال و فیلمهای عروسی را ببینید.در مورد کیفیت فیلم و عکسها دقت کنید و ... .منتو ودینگ بخشی از مرکز ارائه محتوای تخصصی سایت منتو است که در زمینه عروس فعالیت میکند.منتو ودینگ مقالات تخصصی در موضوعات آرایش عروس , ژست عکس عروس و داماد,برگزاری عروسی , آتلیه عروس,شام عروسی , آرایشگاه عروس ,تشریفات عروسی,تالار عروسی,دسته گل عروس,مقدمات خواستگاری,باغ عروسی,مدیریت مراسم عروسی و .... ارائه می کند.

آتلیه عروس,عکس عروسی,عکس عروسبهترین راه برای رجوع به خاطرات شیرین و زیبای روز عروسی, سر زدن به آلبوم عکسها و یا دیدن فیلم عروسی است.این جمله نشان دهنده تاثیر عکس و فیلم در بهترین روز های زندگی ماست.مطمئنا شما نیز تاثیر پیشرفت های دنیای عکاسی و فیلمرداری در زندگی روزمره را مشاهده کرده اید.اما مهمتر از پیشرفت تجهیزات, خود عکاس است.مهمترین نکته در زمینه انتخاب آتلیه عروس, خود عکاس و یا فیلم بردار است.سعی کنید در انتخاب عکاس و فیلمبردارتان دقت زیادی به خرج دهید.در نهایت این افراد ثبت کننده خاطرات بهترین روز زندگی شما هستند.تاثیر انتخاب خوب یا بد را بعد از عروسی متوجه خواهید شد.شما با در نظر گرفتن چند نکته میتوانید یک آتلیه خوب و متناسب انتخاب کنید.

 

  • قبل از جستجو و انتخاب, سقف بودجه خود برای آتلیه عکاسی و فیلمبرداری را در نظر بگیرید.
  • در انتخاب آتلیه سعی کنید به دنبال افرادی بگردید که دوره دیده و حرفه ای باشند.
  • از تجربه های دیگران غافل نشوید و به از اطرافیان بخواهید تجربه های خوب خود را به شما معرفی کنند.
  • از دیدن آلبوم ها و نمونه کارها غفلت نکنید.
  • برای انتخاب آتلیه عروسی وقت کافی در نظر بگیرید و مطمئن باشد که از این کار پشیمان نخواهید شد.
  • از جستجو در اینترنت و دیدن نمونه کار آتلیه های مختلف غفلت نکنید.


در برخی موارد پیش آمده است که برخی ناهماهنگی ها میان عروس و داماد و تیم عکاسی و فیلمبرداری باعث به وجود آمدن دلخوری ها و مشکلات میشود.این مسائل را شما میتوانید از زبان بسیاری از عکاسان و فیلمبرداران و یا عروس و داماد ها بشنوید.این موضوع نشان دهنده این است که مسئولیت شما با انتخاب و پرداخت هزینه آتلیه عروسی تمام نمیشود.تا ثبت بهترین لحظه توسط تیم عکاسی فاصله زیادی دارید.نکات بسیاری وجود دارد که رعایت نکردن هرکدام از آنها میتواند تاثیر بسیاری بر زیبا شدن تصاویر و فیلم شما داشته باشد.در ادامه شما میتوانید 12 اشتباه تاثیر گذار در عکاسی عروسی که توسط متخصصان عکاسی عروسی از سراسر دنیا عنوان شده را مشاهده کنید.

نهایی نکردن برنامه روز عروسی
 
با عکاس  و فیلمبردار خود قبل از نهایی کردن برنامه روز عروسیتان صحبت کنید.عکاس و فیلمبردار شما, نظر و برنامه خاصی برای بهتر شدن عکس های شما در نور طبیعی روز دارند.در ساعات خاصی از روز نور طبیعی تاثیر خارق العاده ای در عکس های شما دارد.به عنوان مثال در آفتاب ظهر, به علت وجود سایه های نه چندان جالب کار عکاس سخت خواهد بود این در حالی است که در اواخر روز, خورشید تاثیر بسیاری در زیبایی عکسهای شما دارد.

راحت گذشتن از مراسم نامزدی

مراسم نامزدی و یا عقد میتواند کمک بسیاری به شما برای عکاسی عروسی بکند.مهم ترین کمک این مراسمات به شما, بالا بردن سطح اعتماد به نفس و راحت بودن عروس و داماد با هم در روز عروسی در برابر دوربین است.راحت بودن در برابر دوربین باعث میشود که شما تحت تاثیر جو اطراف قرار نگیرید و راحت باشید.این موضوع باعث میشود عکس های طبیعی و زیبا تری داشته باشید.همچنین در صورتی که عکاس شما در مراسم نامزدی یا عقد و مراسم عروسی یکی باشد مطمئنا میتوانید همکاری بهتری با هم داشته باشید.

استخدام یک عکاس حرفه ای

یک فرد حرفه ای را انتخاب کنید.هر عکاسی با یک دوربین دیجیتال و یک وب سایت, مطمئنا عکاس خوبی نیست.مطمئن شوید که عکاسی که انتخاب میکنید یک فرد دوره دیده و با تجربه باشد.اینگونه افراد تجربه و توانایی های بسیاری درون خود دارند و میتوانند با استفاده از شرایط مختلف تصاویر زیبایی را ثبت کنند.از سوی دیگر تجربه این افراد در مراسم عروسی باعث میشود بتوانند با شما رابطه بهتری برقرار کنند.دقت کنید که هزینه بیشتر دلیل بر خوب بودن عکاس یا فیلمبردار نیست.همه این موارد زمینه ساز روزی فوق العاده در زندگی و عکس هایی زیبا در آلبوم عروسی شما میشود.

هماهنگی با برنامه عروسی

به برنامه ای که قبل از عروسی تنظیم کرده اید وفادار باشید.مقید بودن شما به برنامه خود و عکاس میتواند کمک بسیاری در کم کردن استرس عروسیتان کند.همچنین از دست دادن زمان مناسب عکاسی در طول روز مطمئنا به ضرر شما تمام خواهد شد.پس برای برنامه و زمانبندی خود و عکاس احترام بگذارید و خوش قول باشید.

استخدام نکردن عکاس دوم

گاهی اوقات عروس و داماد ها برای پس انداز و کم کردن هزینه های عروسی و یا اینکه احساس میکنند که عکاس دوم باعث ناهماهنگی و یا بی نظمی در مراسم عروسی میشود عکاس دوم را از لیست حذف میکنند.اما مطمئن باشید لحظات و صحنه هایی وجود دارد که از چشم شما و یا حتی چشم تیز بین عکاس اصلی دور میماند.

عدم دخالت فامیل و دوستان در کار عکاس

در هنر عکاسی عروسی به افرادی که با استفاده از یک دوربین دیجیتال در مراسم شما فقط به دنبال گرفتن عکس های فراوان باشد عمو باب گفته میشود.این افراد به گمان اینکه با انداختن عکس های فراوان از زوایای مختلف, به عروس و داماد در ثبت لحظه ها کمک میکنند دائما جلوی لنز عکاس شما هستند و یا در کار عکاس دخالت میکنند.این افراد باعث بر هم زدن نظم کاری و برنامه عروسی شما میشوند.در این مواقع از عمو باب بخواهید که عکاسی را به عکاس مراسم واگذار و در شادی مراسم شما شریک شوید.

به عکاس توضیح دهید دوست دارید در عکس ها چطور به نظر برسید

زیبایی ظاهری برای همه افراد یک موضوع کاملا شخصی و ذهنی است.برخی از عکاس ها تقاضا میکنند که قبل از عروسی تعدادی از عکس های مورد علاقه تان را برایشان ارسال کنید تا بتوانند با سبک عکس های مورد علاقه شما بیشتر آشنا شوند.در روز عروسی و یا قبل از عکاسی بگویید چه میخواهید و چه نمیخواهید.با این کار آلبوم عروس دلخواه خودتان را خواهید داشت.

کمک نگرفتن برای سازماندهی مهمان ها

مطمئنا فردی در میان دوستان و نزدیکان شما وجود دارد که به او برای کار های عروسی اعتماد داشته باشید.مسئولیت سازماندهی و هماهنگی مهمانان برای گرفتن عکس از مهمانان را به او بسپارید.همچنین در صورتی که دوست دارید مهمانان شما عکس های خودشان را داشته باشند, مسئولیت ارسال عکسها را هم به او بسپارید.

نگاه کردن بیش از حد در دوربین

برخی از زوجها احساس میکنند نیاز است در طول زمان عکاسی, دائما به دوربین عکاسی نگاه کنند.این موضوع به صورت غریزی میباشد.اما این نکته را در نظر داشته باشید که این کار باعث تصنعی شدن عکس عروسی شما میشود.این کار را انجام ندهید مگر اینکه عکاس از شما بخواهد.بهترین حالت برای شما در این روز طبیعی رفتار کردن است.

سعی در ژست گرفتن بیش از حد

مطمئنا هدف شما و عکاس در ثبت عکس های زیبای روز عروسی یکی است.تنها کمکی شما در این راه میتوانید بکنید, حفظ آرامش و کنترل استرس است.سعی کنید در لحظه باشید و لذت ببرید.عکس های شما با واکنش طبیعی بهتر خواهد شد.

تاخیر در استخدام عکاس

برای انتخاب آتلیه عروسی زمان کافی را در نظر بگیرید.این موضوع اهمیت فراوانی دارد.البته نباید این موضوع باعث شود که تاخیر و تعللی در بستن قرارداد با آتلیه داشته باشید.تاخیر در ثبت قرارداد باعث بی نظمی و مشکلات فراوان برای شما میشود.از سوی دیگر عکاس ها و فیلمبرداران حرفه ای و با تجربه برنامه شلوغی دارند.

سعی نکنید همه چیز فوق العاده باشید

سعی کنید فقط به دنبال لذت بردن و لبخند زدن در روز عروسی باشید.این کار را ادامه دهید حتی اگر تکه کوچک کیک عروسی روی صورت شما چسبیده باشد و یا اینکه کارها بر طبق روال و برنامه شما پیش نرفته باشد.مطمئن باشید عکس هایتان در حالت طبیعی بسیار زیباتر خواهد بود.

منبع : www.theknot.com

Author: Super User
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت