منتو دکور

لرنو وب

منتوشاپ

مرجع آتلیه عروس و آرایشگاه عروس و تشریفات مجالس

منتو ودینگ مرجع تخصصی : آرایشگاه عروس , آتلیه عروس , تشریفات مجالس (جدیدترین مطالب تخصصی در این زمینه را در این سایت بخوانید)

منتو ودینگ همراه و مرجعی حرفه ای در کنار شما در زمینه مقالات تخصصی در ارتباط با آتلیه عروس , آرایشگاه عروس , تشریفات مجالس و کلیه خدمات مورد نیاز جهت برگزاری مراسم عروسی.

تشریفات مجالس

این وبسایت با بانک مقالاتی کامل در مورد آتلیه عروس , آرایشگاه عروس ,تشریفات مجالس و ... همچنین ویدئوهایی آموزشی برای انتخاب بهتر شما در بهترین شب زندگیتان شما راهمراهی میکند.

در روز عروسی شما در کل روز در مرکز توجه همه قرار دارید و هر کدام از میهمان هایتان در مورد شما نظری می دهند پس شما باید از همه لحاظ مانند لباس عروس ، تور روی سر،دسته گل تان (که در معرض توجه همه می باشد) تا  آرایش تان که از همه مهم تر است؛ بهترین باشید .برگزاری مراسم و نوع و کیفیت مراسم ازدواج و پوشش عروس و داماد و تشریفات مجالس به فرهنگ و آداب جامعه بستگی دارد. امروزه لباس توری و سپید رنگ در بسیاری از کشورها مرسوم است. اگر در مرحله خرید لباس عروس هستید،حتمابا سر زدن بهمزون های مختلف متوجه شده‌اید که پارچه های مختلفی برای دوختن لباس عروس به کار می روند.

آرایشگاه عروس

در هر صورت در انتخاب این لباس دقت کنید زیرا در آینده با دیدن فیلم و عکس عروسیتان از انتخاب لباستان پشیمان نشوید. انواع جنس پارچه های مناسب لباس عروس عبارت است از : پارچه ابریشمی گل برجسته,جنس شیفون,جنس کرپ,جنس ساتن دوشس.نحوه آرایشتان در شب عروسی نیز به بهتر شدن شما و لباستان راطه مستقیم دارد پس در انتخاب سبک آن دقت زیادی داشته باشید.آرایش عروسی شما نقش بسیار مهمی را در تعریف دیگران از شما دارد.البته دیگر ملزومات مانند تاج تور، دسته گل و  لباس عروس نیز در این که بهتر به نظر بیایید و بدرخشید بی تاثیر نیستند.یک آرایشگاه عروس حرفه ای را انتخاب نمایید و از چند ماه قبل هر بار نزد وی رفته و از او بخواهید آرایشتان کند.

مواردی که برای انتخاب سبک آرایشتان باید در نظر داشته باشید عبارتند از : رنگ پوست,حالت گونه هایتان,چشم,ابروهاو... .آتلیه عروس نیز قسمت بسیار مهمی از مراسم شماست زیرا تمام لحضاتی که شما ماه ها برا آن زحمت کشیده اید را به تصویر میکشد.پس در انتخاب آن وسواس به خرج دهید.آتلیهٔ عروس یک فضای کاری جهت عکاسی عروس است که با فراهم آوردن نیازهای اولیهٔ عکاس،فرآیند عکسبرداری را ساده و متمرکز می‌کند.

آتلیه عروس

آتلیه ممکن است خصوصی و یا متعلق به شرکت خاصی باشد. در انتخاب آتلیه مواردی هست که باید در نظر داشت : از دوستان و آشناها بخواهید که آتلیه هایی که از آنها تجربه مثبتی دارند به شما معرفی کنند.از آرایشگاه ها بخواهید تا آتلیه های حرفه ای و خوب را که با هم همکاری دارند به شما معرفی کنند.

به آتلیه عروس بروید و نمونه های ژورنال و فیلمهای عروسی را ببینید.در مورد کیفیت فیلم و عکسها دقت کنید و ... .منتو ودینگ بخشی از مرکز ارائه محتوای تخصصی سایت منتو است که در زمینه عروس فعالیت میکند.منتو ودینگ مقالات تخصصی در موضوعات آرایش عروس , ژست عکس عروس و داماد,برگزاری عروسی , آتلیه عروس,شام عروسی , آرایشگاه عروس ,تشریفات عروسی,تالار عروسی,دسته گل عروس,مقدمات خواستگاری,باغ عروسی,مدیریت مراسم عروسی و .... ارائه می کند.

بهداشت و مراقبت از ناخن هابهداشت و مراقبت از ناخن ها اهمیت زیادی در زیبایی و بخصوص زیبایی دست ها دارند. به همین دلیل باید با راههای مراقبت و زیبایی ناخن ها آشنا شوید.
چند وقت ديگر يک عروسي يا مهماني پيش رويتان است، تصميم هم داريد که ناخن‌هايتان را مانيکور زيبايي کرده و خودنمايي کنيد، اما متوجه شده‌ايد ناخن‌هايتان خيلي کوتاه است! نگران نباشيد، ما نکاتي را به شما خواهيم آموخت که چکار کنيد ناخن‌هايتان سريع‌تر رشد کند تا بتوانيد مانيکور يا پديکور مورد علاقه‌تان را انجام دهيد.
پنبه را اغشته به روغن زيتون کرده و بر روي ناخن هايتان بماليد اين کار باعث ميشود ناخن هايتان سريعتر رشد کرده و مقاومت بيشتري در برابر شکستي ويا آسيب داشته باشند.
ناخن هايتان را زمان زيادي در معرض رطوبت قرار ندهيد رطوبت زياد باعث ميشود ناخن ها سست شده و ترک بخورند.

انواع لبنيات و گوشت ها و حبوبات به علت وجود فراوان پروتيين و کلسيم باعث مقاوت بيشتر و رشد سريع تر ناخن ها ميشود.پس مصرفشان در اين عامل نيز تاثير فراوان دارد.

در کنار مصرف غذاهاي پر ويتامين، بايد مکمل‌هاي ويتامين نيز مصرف کنيد تا ميزان مورد نيازتان به ويتامين هاي A، B، C و D تامين شود. اين ويتامين‌ها نه تنها باعث بهبود سرعت رشد ناخن‌هايتان مي‌شوند، بلکه ناخن‌هايتان را نيز تقويت مي کند.

از برخورد مواد شيمشيايي بان ناخن هايتان تاحد امکان بپرهيزيد اين نوع مواد هم بررشد و هم بر استکام ناخن ها تاثير منفي بسياري دارند.

ناخن هايتان را به شکل چهارگوش سوهان کشيده و مرتب کنيد سپس گوشه هايش را کمي گرد کنيد اين نوع کوتاهي و مرتب کردن ناخن ها باعث رشد منظم ناخن ميشود. و ناخن هاي زيباتري خواهد داشت.

کتان در صدر قرار دارد حين خريد دستکش، انواع کتاني را انتخاب کنيد. کتاب رطوبت را به خود جذب مي‌کند و جلوي عفوني شدن را مي‌گيرد در حالي که انواع نايلوني رطوبت را به خود جذب نمي‌کنند و در نتيجه ناخن‌هاي شما مدت طولاني در فضايي نمناک که محل رشد قارچ‌هاست باقي مي‌ماند.

زينک مصرف کنيد متخصصان تغذيه توصيه مي‌کنند به برنامه غذايي روزانه خود يک عدد تخم‌مرغ و يک ليوان شير بيفزاييد. اين مواد غني از زينک بوده و براي استحکام ناخن‌هايتان و از بين رفتن لک‌هاي سفيد زير آنها مفيد است.

رشد ناخن‌ها را تحريک کنيد ماساژ دادن ناخن‌ها به براق شدن و تقويت آنها کمک مي‌کند. در ضمن ماساژ دادن سبب افزايش جريان خون و رشد سريع‌تر آنها مي‌شود.

محصولات درجه يک انتخاب کنيد استفاده از آستن يا فرمالدهيد سبب خشک شدن ناخن‌ها مي‌شود بهتر است محصولاتي با پايه استات انتخاب کنيد.

 

 

 

 

 

 


?-از کندن پوست اطراف ناخن خودداري کنيد اين عمل باعث ميشود ناخن هايي سست داشته باشيد و امکان شکستنشان نيز افزايش مييابد زيرا پوست اطراف ناخن نقش بستر را براي ناخن ايفا ميکند.

?-از ناخن گير ها و سوهان هاي تيز و مقاوم استفاده کنيد تا به ناخن هايتان فشار وارد نکنند.

?-دستانتان را با استفاده از کرم هاي مرطوب کننده مرطوب کرده و ماساژ دهيد و ناخن هايتان هم نيز هنگام مرطوب کردن دستانتان چرب و مرطوب کنيد اين روش باعث ميشود ناخن هايي زيبا و خوش فرم و مقاوم داشته باشيد.

?-از پد هاي ناخن استفاده کنيد زيرا استون باعث خشک شدن بيش از اندازه در برخي از ناخن ها ميشود و اين عامل هم مصوب شکستي ناخن ميشود.

??-زدن لايه اي نازک از لاک هاي براق کننده ناخن هم سبب ايجاد قشري مقاوتي بر روي ناخن ميشود و هم سبب زيبايي و درخشندگي ناخن ها.


چه کار کنيم ناخن هايمان سريع‌تر رشد کند؟– فعاليت‌هايي مانند نواختن پيانو يا تايپ کردن – يا هر کاري که جريان خون را در انگشتان شما افزايش دهد – در تسريع رشد ناخن‌هاي شما راهي موثر خواهد بود.

– دستانتان را بطور منظم با مرطوب‌کننده چرب کرده و کاتيکل‌هايتان را نيز با کرم ناخن چرب کنيد. روي ناخن‌هايتان هم يک لايه لاک محافظ بزنيد تا از شکستن يا شکافتنشان جلوگيري شود.

– اگر به سوهان کشيدن ناخن‌هايتان علاقه داريد، بايد مدتي اينکار را کنار بگذاريد. زياد سوهان کشيدن ناخن‌ها، ممکن است از رشد سريع آنها جلوگيري کند.

– نکته‌ي ديگر براي سرعت دادن به رشد ناخن‌ها اين است که آنها را به مدت ?? دقيقه در آب پرتقال فرو ببريد، سپس آنها را آب بکشيد! از آنجايي که آب پرتقال حاوي اسيد فوليک و ويتامين C است، به رشد ناخن‌هايتان کمک خواهد کرد. اين راه جزو يکي از برترين راه‌ها براي تسريع رشد ناخن‌ها به حساب مي‌آيد.

 

مرطوب‌کننده استفاده کنيد براي آنکه به اندازه کافي ناخن‌هايتان رطوبت داشته باشد کافي است آنها را با کمي وازلين هر شب قبل از خواب چرب کنيد. بهتر است در کيف خود هميشه مقداري کرم به همراه داشته باشيد تا در صورت لزوم بتوانيد ناخن‌هايتان را چرب کنيد. در صورتي که از بوي وازلين خوشتان نمي‌آيد مي‌توانيد از ساير کرم‌هاي مرطوب يا چرب‌کننده مخصوص ناخن استفاده کنيد.برخي کرم‌هاي حاوي ويتامين E نيز بسيار براي کوتيکول مفيد است. مي‌توانيد از روغن زيتون نيز استفاده کنيد.

 

دستکش دست کنيد حتما وقتي کارهاي منزل را انجام مي‌دهيد، به خصوص کارهايي مانند شستن ظروف، پوشيدن دستکش را فراموش نکنيد. بسياري از کارها مانند باغباني، شستن حمام و دستشويي، شستن ظروف و... به دست‌ها آسيب زيادي مي‌زند. در صورتي که حين کار دستکش به دست نکنيد نه تنها مواد آلوده زير ناخن‌هايتان تجمع پيدا مي‌کنند بلکه مواد شيميايي شوينده‌ها سبب آسيب‌ديدگي ناخن‌هايتان مي‌شود. بهتر است حتي قبل از دست کردن دستکش کرم چرب‌کننده به انگشتانتان بماليد.

 

مراقب کوتيکول‌هاي ناخن‌هايتان باشيد حين گرفتن ناخن‌هايتان مراقب باشيد که خيلي آنها را از ته نگيريد. زاويه کنار ناخن‌ها هم بايد 45 درجه باشد. در غير اين صورت به فوليکول‌ ناخن‌ها آسيب رسيده و حتي زير ناخن‌ها هم ممکن است دچار مشکل شود.

 

کنار ناخن‌ها را تيز نکنيد حين گرفتن ناخن‌ها به ويژه اگر مبتلا به ديابت هستيد توجه کنيد که کناره‌هاي ناخن‌ها را به شکل تيز کوتاه نکنيد. در اين صورت ممکن است تيزي کنار ناخن در گوشت فرو رفته و سبب زخم و عفونت شود.

 

بعد از شست‌وشو خشک کنيد بعد از آنکه ظرف شستيد يا حمام کرديد يا دست‌هايتان را شستيد بهتر است حداقل براي 2 دقيقه دست و ناخن‌هايتان را کامل پاک کنيد. اين موضوع به ويژه وقتي به شنا مي‌رويد اهميت دارد زيرا مرطوب باقي ماندن ناخن‌ها مي‌تواند سبب بروز عفونت‌هاي قارچي شود.

 

خشک نگه داريد اگر به دليل نوع فعاليتي که داريد مجبوريد دستکش ضخيم به دست کنيد اجازه ندهيد داخل دستکش مرطوب و عرق کرده شود.

 

مي‌توانيد دو جفت دستکش داشته باشيد و هر چند وقت يکبار آنها را تعويض کرده تا ديگري هوا بخورد و داخلش مرطوب نماند. مرطوب ماندن دستکش‌ها مي‌تواند سبب بروز عفونت‌هاي قارچي شود.

 

Author: mehman
معرفی نویسنده

دیدگاه‌ها  

zohre
0 zohre
سلام.
این مطلب خیلی خوب بود.ممنونم واقعا
من کلی استفاده بردم ازش و ب چن نفرم معرفی کردم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت