منتو دکور

لرنو وب

لباس عروسی

پرو لباس عروس و نکات مربوط به آن

پرو لباس عروس و نکات مربوط به آنخریدن لباس عروس کابوس نیست، این ما هستیم که آن را تبدیل به یک پروسه اعصاب خردکن و تحلیل برنده می‌کنیم و در آخر هم از خریدمان آنقدرها که باید و شاید راضی نیستیم. واقعا لازم نیست که 300 دست لباس مختلف را پرو کنید تا در نهایت یکی را از بینشان بپسندید. کافیست به این نکات کوچک دقت کنید تا تنها با سه بار پرو به لباس رویایی تان برسید.

پرو لباس عروس یک مرحله حیاتی در آماده کردن مقدمات عروسی است. شما چه لباس عروستان را بخرید و چه آن را اجاره کنید یا به تنتان بدوزید، باید مرحله پرو کردن لباس را با دقت پشت سر بگذارید.
هیچ چیز بدتر از این نیست که در زیباترین شب زندگی تان، لباسی بپوشید که در آن احساس راحتی نمی کنید. بنابراین اگر قرار است برای خرید و پرو لباس عروس این روزها به بازار بروید حتما این نکته ها را به خاطر بسپارید.

نحوه انتخاب شیک ترین کت و شلوار دامادی

نحوه انتخاب شیک ترین کت و شلوار دامادیتعداد کت و شلوارهای کمد یک آقا هیچ وقت با تعداد لباس های رسمی یک خانم قابل مقایسه نیست،زود قضاوت نکنید.این موضوع چندان ربطی به علاقه خانم ها به خرید و بیزاری آقایان از این اتفاق ندارد.هر خانم یا آقایی حتی یک بار برای خرید کت و شلوار مردانه وقت گذاشته باشد ،میداند یکی از سخت ترین خرید های ممکن است ، و این سختی زمانی که شما برای خرید کت شلوار دامادی میروید ، دوچندان خواهد شد ؛ انقدر که  حتی ممکن است حوصله خریدار سر برود و کلافه به انتخابی نه چندان مناسب تن بدهد .خرید کت و شلوار مردانه اصولی دارد که اگر بدانید قطعا خرید راحت تری خواهید داشت.

مهم ترین نکات در انتخاب لباس عروس و نامزدی

به امید آن که تا مراسم عروسی وزن کم خواهید کرد لباس تنگ سفارش ندهید . توجه کنید که باید در لباس تان احساس راحتی کنید پس برای این که لباس در روز عروسی دقیقا اندازه ی تن تان باشد باید بعد از تکمیل شدن لباس یک بار دیگر حدودا یک هفته قبل از عروسی بپوشید و بعد آن را از خیاط تان تحویل بگیرید . بدین ترتیب اگر در این مدت کمی سایز کم کرده باشید خیاط می تواند از درزهای لباس تان کمی آن را تنگ کند.

 

 اگر  خواستید لباس عروس تان را برای بچه های تان نگاه دارید باید از آن به دقت مراقبت کنید تا حشرات در آن نفوذ نکنند و یا پوسیده نشود . پس بعد از عروسی اول آن را خوب بشویید بعد آن را در یک کاور لباس و یا ملحفه بپیچید تا گرد و غبار روی آن ننشیند . توجه داشته باشید که جنس کاور لباس نباید پلاستیکی باشد بلکه باید جنسی پارچه ای داشته باشد تا از زرد  یا چرک شدن لباس جلوگیری کند . اگر لابه لای لباس تان یک عدد صابون معطر کوچک یا یک ضد بید خارجی که می تواند عطرهای مطبوع مختلفی داشته باشد بگذارید ، دیگر خیال تان از بابت حشرات هم راحت می شود . البته سعی کنید حداقل سالی یک بار به آن سری بزنید تا مشکلی برایش پیش نیامده باشد.

 

بعداز مراسم عروسی در صورتی که جایی برای نگهداری لباس عروس تان نداشتید بهترین کار این است که آن را تمیز کرده یا به خشکشویی دهید و بعد به یک خیریه اهدا کنید تا به جای خاک خوردن لباس داخل انباری ، عروس هایی که استطاعت تهیه ی لباس عروس را ندارند بتوانند از لباس تان استفاده کنند.

 

چرا رنگ لباس عروس سفید است؟

در قرون وسطی، ازدواج بیشتر از پیوند میان دو نفر اهمیت داشت و در بسیاری موارد اتحاد و پیوند بین دو خانواده، دو تجارت و حرفه و حتی اتحاد بین دو کشور به شمار می آمد. بنابراین عروس باید به شکلی لباسی می پوشید که به بهترین شکلی معرف خانواده او باشد؛ لباس او تنها معرف شخص او نبود.

 

در آن زمان ازدواج های سلطنتی دارای اهمیت سیاسی بسیاری بود و برای ایجاد اتحاد و پیمانی محکم بین دو کشور انجام می شد، بنابراین لازم بود تا عروس جوان عالی و باشکوه به نظر برسد تا اعتبار و حیثیت کشور خود را تقویت کند و با نشان دادن ثروت و توانگری ملت خود، بر کشور داماد تاثیر بگذارد. جواهرات عروس هم به عنوان بخشی از جهیزیه او، مورد توجه و بحث قرار می گرفت.

 

خانواده‌های ثروتمند سلطنتی از پارچه‌های گران قیمت مانند مخمل، ابریشم، حریر یا پارچه‌هایی که از نخ طلا و نقره بافته می‌شد برای لباس عروس استفاده می‌کردند. در آن زمان پارچه ها با دست ریسیده می شد، بافته می شد و خشک می شد، و در نتیجه استفاده اقتصادی و صرفه جویانه از پارچه معمول بود؛ دامن ها را به شکل جمع، بزرگ و پف کرده درست می کردند، طول آستین ها تا زمین ادامه داشت و دنباله دامن در پشت لباس به طول چند متر کشیده می شد.

 

خرید کفش برای نوعروس

نوعروس ها، کفش هایتان را متناسب انتخاب کنید تا دچار مشکلات در راه رفتن و کمردرد نشوید.

انتخاب کفش عروسی


پاشنه های بلند و نازک را بی خیال شوید.

کفش هایی با پاشنه بلندتر از 7 سانتیمتر نیروی گشتاور پیچشی را روی زانوها زیادتر کرده و با در خطر قرار گرفتن مفاصل زانوها، آنها را مستعد ابتلا به آرتروز می کنند. این پاشنه ها مفصل انگشت پا را هم تحت فشار قرار می دهد. فشار بیش از حد به این مفاصل می تواند استخوان و اعصاب را ملتهب کند. یکی از محتمل ترین اتفاقاتی که ممکن است در کفش های پاشنه بلند پیش بیاید، پیچ خوردگی مچ پاست که شایع ترین نوع آن، پیچ خوردگی به بیرون است که موجب رگ به رگ شدن شدید رباط پا می شود. علاوه بر اینها کفش پاشنه بلند هنگام راه رفتن مرکز ثقل فرد را به جلو متمایل می کند و به زانو فشار آورده و باعث افزایش قوس کمر می شود. در این حالت عضلات ساق پا کوتاه شده و فرد در این ناحیه خستگی و درد احساس می کند.

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت