منتو دکور

لرنو وب

نکات اصولی و مهم در انتخاب لباس عروسدر برنامه ریزی برای برگزاری مراسم و جشن عروسی انتخاب لباس عروس از مهمترین کارهایی است که باید اصول مهم در انتخاب لباس عروس را در آن مدنظر قرار داد. دخترها و پسران جواني که در آستانه شروع مراسم ازدواج خود هستند ،بيشتر در تب و تاب خريد و برنامه ريزي براي بزرگ ترين اتفاق زندگي شان قرار دارند. اما در ميان همه اين تدارک ديدن ها دخترخانم ها يک دغدغه شيرين اما جدي هم دارند و آن هم انتخاب لباس عروس مناسب است؛ حق هم دارند انتخاب در ميان انواع و اقسام طراحي ها آن هم با قيمت هاي نه چندان مناسب اين روزها، اصلا ساده نيست.پوشيدن لباس سفيد عروسي از زيباترين روياهاي هر دختري است؛ لباسي که از چند ساعت پيش از مراسم از جعبه اش بيرون آورده مي شود تا يک شب لباس مخصوص شما باشد و شب بعد شايد بر تن عروس هاي ديگري بدرخشد و شايد در همان جعبه مخصوص سال هاي بسيار در گنجه هاي لباس خاک بخورد.

براي انتخاب لباس عروس مناسب اين نکات را بدانيد:
انتخاب و تهيه لباس عروس رؤيايي از خان هاي دشوار مراسم عروسي به شمار مي رود. سعي کرده ايم همه ريزه کاري هاي تهيه لباس عروس و گزينه هايي که بعد از پايان مراسم داريد را مرور کنيم تا خودتان با يک حساب سرانگشتي بهترين راه را انتخاب کنيد.

اگر کرايه کنيد
شما يکي از مرسوم ترين روش هاي تهيه لباس عروس را انتخاب کرده ايد. در اين روش انتخاب هاي بيشتري داريد و درنتيجه کمتر مجبوريد نگراني قيمت بالا را داشته باشيد؛ البته ملاحظات و محدوديت هاي وي‍ژه اي هم خواهيد داشت. اکثر مزون هاي لباس عروس و آرايشگاه هاي تخصصي عروس اين گزينه را به شما پيشنهاد مي دهند. عروس سراها هم اصلا براي همين کار ساخته شده اند.

چه مزايايي دارد؟
از گرفتاري خريد پارچه و پروهاي وقت و بي وقت خبري نيست. بعد از عروسي هم نبايد دنبال جا براي لباس عروس تان بگرديد و مهم تر از همه اينها، پول کمتري خرج مي کنيد.

چه معايبي دارد؟
اگر خداي نکرده بلايي سر لباس عروس بياوريد، چه افتادن آکسسوار و تزئينات لباس باشد چه سابيده شدن دنباله لباس بايد خسارت بپردازيد حتي اگر آسيب مختصر باشد. به اين جريمه اضافه کنيد هزينه اتوشويي بردن لباس درصورت کثيفي را. پس اگر حس مي کنيد نمي توانيد از لباس امانتي به خوبي نگهداري کنيد از شيوه ديگري براي تهيه لباس استفاده کنيد.

در خصوص ساير اجزاي لباس عروس سوال کنيد
برخي از مزون هاي عروس همراه با لباس عروس، تاج، تور، شنل و حتي کفش آن راهم اجاره مي دهند و برخي ديگر اين لوازم را يا جداگانه و با دريافت هزينه جدا اجاره مي دهند و يا اصلا تاج و تور و شنل مناسب آن لباس را ندارند. پس فراموش نکنيد که حتما در اين خصوص از مزون مورد نظر سوال کنيد تا دچار مشکل نشويد.

شرايط اجاره را مکتوب کنيد
بهتر است يک قرارداد براي اجاره لباس تنظيم کنيد اما اگر مزون مورد نظر، مايل به تنظيم قرارداد نبود، حداقل شرايط و قوانين اجاره لباس را دقيقا مکتوب کنيد تا در صورت بروز هرگونه مشکلي بتوانيد به آن استناد کنيد. از مزون عروس بخواهيد که به صورت مکتوب به شما تضمين بدهد که دقيقا در چه تاريخي لباس عروس انتخابي شما را، تميز و خشکشويي شده به شما تحويل مي دهد. همچنين زمان و شرايط تحويلگيري، هزينه هاي حمل و نقل، هزينه هاي خشکشويي و ... را مکتوب کنيد. فراموش نکنيد که گاهي همين مسائل جزئي باعث ايجاد مشکلاتي براي هر دوطرف مي شود.

Author: mehman
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت