منتو دکور

مهاجرت به ایتالیا,اقامت ایتالیا,تحصیل در ایتالیامهاجرت به ایتالیا و تحصیل در ایتالیا به دلیل شرایط خوب فرهنگی و همچنین بافت تاریخی و هنری این کشور برای متقاضیان مهاجرت به خصوص متقاضیان تحصیل در ایتالیا بسیار مناسب است.این کشور همچنین برای افرادی که جویای کار در کشور های اروپایی هستند هم می تواند گزینه مناسبی باشد, زیرا ایتالیا کشوری پیشرفته و صنعتی به حساب می آید.ایتالیا در میان هشت کشور برتر صنعتی قرار دارد.این کشور از اعضای مهم اتحادیه اروپا می باشد و واحد پولی رایج ایتالیا یورو می باشد.طبق آمارهای اعلام شده از سوی مقامات این کشور در حدود 91 درصد از جمعیت 61 میلیونی کشور ایتالیا را مسیحیان تشکیل می دهند.

ایتالیا در جنوب قاره اروپا واقع شده است و به همین دلیل دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد.نواحی اطراف کوه آلپ در این کشور دارای آب و هوای سردی در این مناطق می باشد.در مناطق جنوبی, ایتالیا دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد و به همین دلایل به عنوان یکی از کشور ها برای مسافرت های تفریحی,مهاجرت و اقامت ایتالیا و تحصیل تبدیل شده است.همانطور که گفته شد ایتالیا از لحاظ صنعتی در بین 8 کشور برتر جهان قرار دارد و کشوری پیشرفته و مدرن در زمینه صنعت به حساب می آید.در ایتالیا صنایع فلز کاری، ماشین آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی، منسوجات و البسه، هواپیما سازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار به عنوان صنایع برتر و مهم شناخته می شود.در زمینه کشاورزی نیز ایتالیا در مواردی مانند گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندر قند، سیب، ذرت، برنج، انگور و همچنین در زمینه پرورش دام نیر در گاو و خوک سرآمد می باشد.

در این کشور پیشرفته شرایط تحصیل و ورود به دانشگاه بسیار آسان است به نحوی که طبق آمار های اعلام شده کشور ایتالیا سومین کشور دنیا از لحاظ سهولت برای ورود به دانشگاهی ایتالیا می باشد. اکنون دانشجوهای بسیاری از اقصی نقاط جهان هستند که بدنبال تحصیل در دانشگاههای معتبر اروپا میباشند، از بین این کشورها کشور ایتالیا شرایط قابل توجهی را برای دانشجوهای خارجی بخصوص دانشجوهایی که از کشورهای جهان سوم و آسیایی به ایتالیا سفر میکنند در نظر دارد. تحصیل در ایتالیا در هر سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیرمیباشد.

تحصیل در ایتالیا این امکان را برای شما بوجود می آورد که بصورت رایگان در معتبر ترین دانشگاههای دنیا مشغول به تحصیل باشید، علاوه بر این حتی در اکثر مواقع برای دانشجوهای خارجی امکان گرفتن بورس تحصیلی بالای 70 درصد میباشد که معمولا موفق به اخذ آن میشوند.

تحصیل در ایتالیا در مقطع لیسانس

متقاضیان به تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی در ایتالیا می بایست پس از کسب مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی  اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه های ایتالیا کنند. از سال1998 متقاضیان با تکمیل فرم جایابی و ارسال آن به زارت دانشگاه ها وعلوم و فناوری ایتالیا ،می توانند بدون امتحان ورودی وارد مقطع کارشناسی شود.

البته روش دیگری نیز به علاقمندان به تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی ایتالیا در ایران ارائه می شود. سفارت ایتالیا در تهران هر ساله کلاس های زبان ایتالیایی برگزار می کند. که در آن در طول 3 ترم ، سه کتاب (Espresso) تدریس می شود. که هر ترم شامل 33 جلسه ی 2 ساعته ودر سه روز هفته می باشد.

در صورتی که دانشجو بتواند 90% نمره را درامتحانات بدست آورد می تواند جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای ایتالیا به سفارت معرفی می شود. البته این کار پس از آموزش دو کتاب اول صورت می گیرد.

البته گفتنی امکان تحصیل در ایتالیا به صورت انگلیسی هم امکان پذیر است و دانشجو میتواند بدون هیچ مدرک زبانی در ایتالیا به زبان انگلیسی تحصیل کند، پس دیگر شاید به شکل سابق نگرانی بابت گرفتن نمره آیلتس برای تحصیل در ایتالیا وجود ندارد.

مقطع لیسانس در کشور ایتالیا 4 ساله است. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای 10 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد . البته قابل توجه متقاضیان مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در این کشور مقطع لیسانس در ایتالیا که اخذ بورسیه های تحصیلی در این مقطع نیز امکان پذیر است.

تحصیل در ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

ایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در ایتالیا در مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس کشور ایتالیا را برای اتمام دوره خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند بصورت کاملا رایگان مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله است.
دروس دانشگاهی کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشوند. متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند و برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به هیچ مدرکی نمیباشد وبدون مدرک زبان میتوان تحصیل کرد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای 20 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

دانشگاههای ایتالیاجزو برترین دانشگاههای اروپا میباشند که متقاضیان بسیار زیادی از کل کشورهای دنیا دارد. افرادی که متقاضی تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری هستند این شانس را دارند که علاوه براینکه بصورت رایگان تحصیل میکنند همچنین بورسیه های تحصیلی از دانشگاه دریافت کنند که تمامی هزینه های زندگیشان را پوشش میدهد همچنین برتری دیگری که دانشگاههای ایتالیا نسبت به سایر دانشگاههای اروپا دارد اینست که بصورت انگلیسی هم میشود تحصیل کرد و همچنین هیچ مدرک زبانی از متقاضی نمیخواهد فقط کافیست شخص دانشجو در حد برقراری ارتباط آشنایی با زبان داشته باشد.برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری شخص متقاضی نیازمند گذراندن دیپلم 12 ساله و لیسانس 4 ساله و فوق لیسانس 2 ساله میباشد.

مهاجرت به ایتالیا,اقامت ایتالیا,تحصیل در ایتالیا

شما می توانید در کنار تحصیل, به کار در ایتالیا هم فکر کنید.مانند کشور های دیگر در ایتالیا نیز شرایطی برای مهاجرین و دانشجویان برای کار در ایتالیا وجود دارد.امکان کار قانونی 20 ساعت در هفته وجود دارد و به صورت میانگین 9 یورو در ساعت حقوق پرداختی می باشد. جهت انجام کار در ایتالیا به صورت غیر رسمی محدودیت ساعت وجود نخواهد داشت. امکان پیدا کردن کار وجود دارد اما با توجه به شرایط موجود پیدا کردن مشاغل مرتبط چندان ساده نیست اما امکان کار در ایتالیا در زمینه های دیگر معمولا وجود دارد. در بخش های خدمات عمومی (کار در رستوران و هتل ها – فعالیت های تبلیغاتی و غیره) و توریسم با توجه به اینکه در ایتالیا یکی از زمینه های اصلی می باشد امکان کاریابی وجود دارد.

منبع : منتو مایگریت

Author: Super User
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت